30 Kasım 2022

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kursları 2022

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kursları 2022

Adanın en büyük ilçelerinden birisi de Yüreğir’dir. Birçok kişinin yaşadığı bu semtte belediye tarafından açılan kültür evleri hem öğrencilere eğitim hayatları için destek verirken hem de burada yaşayan vatandaşlara sanatsal becerilerini geliştirmeleri ve yeni eğitimler almaları için farklı alanlarda eğitimlerde vermektedir.

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri 9 tane merkezinde 17 alanda 110 branş kolunda eğitimler verilmektedir. Her bir kültür evinde başvurulara göre eğitim bölümleri açılmaktadır. Bu merkezlerde eğitim almak için size en yakın olan kültür evine gidip başvuru yapabileceğiniz gibi online başvuru için http://kulturevleri.yuregir.bel.tr/default2.aspx bu adresteki online ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Yüreğir belediyesi Kültür Evleri Eğitimlerine Kimler Başvuru Yapabilir?

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri merkezlerinde verilen eğitimler her yaştan vatandaşa açık eğitimlerdir. Burada bazı bölümler için okur yazarlık şartı aransa da bazı bölümlerde bu şart aranmamaktadır. Kurs almak istediğiniz bölümün şartları değişiklik göstermektedir. Kurslarda farklı bölümlerde eğitimler yer almaktadır. Bu eğitimlerin birçoğunda mesleki eğitimlerde yer almaktadır. Mesleki anlamda yeni beceriler edinmek isteyen gençlerde bu bölümlere başvurabilir. Ayrıca çocuklar için bale, halk oyunları gibi kurslarda yer almaktadır. Bu kurslar için veliler şahsen gidip başvuru yapabilir.

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kursları Sonunda Sertifika Alınıyor mu?

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri merkezlerinde verilen kursların birçoğunda sertifika verilmektedir. Mesleki eğitim verilen kurslarda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar verilmektedir. Ayrıca katılım gösteren kursiyerlere kurs katılım belgesi verilmektedir. Bu belgeler iş bulma aşamasında oldukça faydalı olacaktır.

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kurs Merkezleri

  • Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi
  • Çetin Topçuoğlu Kültür Evi
  • Mevlana Kültür Evi
  • Ulubatlı Hasan Kültür Evi
  • Doğankent Kültür Evi
  • Ahmet Yesevi Kültür Evi
  • Yunus Emre Kültür Evi
  • Murat Gögebakan Kültür Evi
  • Fatih Terim Kültür Evi

Kültür evlerine kurs başvurusu yaparken kurs merkezini seçmeyi unutmayın. Her kurs merkezinde verilen kurs programları farklıdır. Yapılan başvuruya göre kurs programları değişiklik göstermektedir.

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kurs Branşları

 

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*