27 Kasım 2022

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası – KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Bursa Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğiyle, 24 Ocak 2017 tarihinde başlamak üzere, ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenecektir.

Bursa Orhangazi ilçesinde, kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin, kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi , Ticaret ve Sanayi Odası’nda başlıyor. KOSGEB Girişimcilik desteklerinden yararlanmak için eğitime katılım şartı aranıyor.

24 Ocak-27 Ocak 2017 tarihlerinde, 4 gün gerçekleştirilecek Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin mülakatları, Eğitmen Tülin Karaatlı tarafından yapılacak. Mülakatlar sonucunda 30 kişilik bir sınıf oluşturulacak.

Girişimcilik Eğitimi Programı‘nda, kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin Son Başvuru Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma günü.

Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, bugün itibariyle 20 Ocak 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar, Orhangazi TSO KOSGEB Temsilciliği‘nden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurmaları ya da www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuru formunu doldurup 0 224 573 81 73 numaraya faks veya bilgi@orhangazitso.org.tr mail adresine göndermeleri yeterli olacak.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için bir yılda toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi.

Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.

Ücretsiz olan bu girişimcilik eğitimi, genel katılıma açık olmakla beraber 30 kişi ile sınırlıdır ve devam zorunluğu bulunmaktadır. Eğitimi başarı ile tamamlayan girişimci adayları sertifika alarak Yeni Girişimci Desteğine başvuru hakkı kazanacaklar.

Bursa Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası: www.orhangazitso.org.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*