27 Kasım 2022

Manisa Yunusemre Belediyesi ve KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

manisa yunusemre belediyesi kosgeb girişimcilik eğitimi kursu

Manisa Yunusemre Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle,  toplamda 30 girişimci adayına, Ocak 2016’da ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu verilecektir.

Girişimcilik kursu eğitimleri için başvuruların: 7-14 Ocak 2016 tarihleri arasında Beyaz Masa‘ya yapılacağı vurgulanırken, 18 Ocak 2016’da yapılacak olan mülakatlardan sonra 30 kişi seçilerek girişimcilik eğitimlerine başlanılacağı kaydedildi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin toplamda 70 saatten oluştuğu belirtilirken eğitimlerin Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu’nda 20 Ocak-2 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi.

Eğitimi alan girişimci adaylarının eğitimden sonra kendi işlerini kurarlar ise; KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuru hakkını elde edeceğini ve bu destek kapsamında, işini kuran ve İş Planları onaylanan girişimcilere, İşletme Kuruluş Desteği 2 bin TL, Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği 18 bin TL, İşletme Giderleri Desteği 30 bin TL olarak toplamda 50 bin TL hibe ve Sabit Yatırım Desteği olarak da 100 bin TL geri ödemeli faizsiz kredi desteği olmak üzere toplamda 150 bin TL destek verilebiliyor.

KOSGEB’in Girişimcilik Hibe, Kredi ve Destekleri ile ilgili detaylı bilgi için BURAYA TIKLAYINIZ

Yunusemre Belediyesi

Adres: Akmescit Mahallesi. İzmir Caddesi. No:311. Yunusemre – MANİSA

Telefon: (236) 229 20 23

Web: www.yunusemre.bel.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*