30 Kasım 2022

Manisa Büyükşehir Belediyesi MASMEK 2016 Yaz Dönemi Kursları Başlıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, “2016 MASMEK Yaz Dönemi Kursları”na kayıtlar başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Atatürk Gençlik Merkezi ve Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nde açılması planlanan, 2016 yaz dönemi kurslarına kayıtlar başladı.

Meslek edinmek ve kendini her alanda geliştirmek isteyenler için düzenlenecek kurslara son başvuru tarihi ise: 17 Haziran 2016.

manisa-büyükşehir-belediyesi-2016-yaz-kursları-kayıt-başvuru

Manisa’da 2016 yılı yaz dönemi kursları başlıyor.

Meslek edinmek ve kendini her alanda geliştirmek isteyenler, 17 Haziran’a kadar Gençlik Merkezlerindeki kurslara kayıt yaptırmaları gerekiyor. Ahşap boyama kurslarından, resim kursuna, bilgisayar kursundan, diksiyon eğitimine kadar her alanda eğitim veren merkezler, geniş bir yelpazede kurs seçeneği sunuyor.

Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nde düzenlecek olan; Telkari (Gümüş takı ve işlemeciliği), kuyumculuk, naht sanatı, tutkallı hamur çiçek yapımı, sanat kili ile tanzim yapımı, boncuklu takı yapımı, filografi, tel kırma, kitre bebek yapımı ve akrilik boya ile resim kurslarına 15 yaş ve üzerindekiler katılabiliyor.

Atatürk Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek olan kurslar ise şöyle: Ahşap boyama, dekoratif ev aksesuarları, geleneksel çini, modern çini, seramik, ebru sanatı, mis sabun-kokulu taş-organizasyon, iğne oyası, çeyiz ürünleri, takı tasarımı, suluboya resim, karakalem resim ve giyim kursu.

15 Yaş ve Üzeri İçin MEB Onaylı Sertifika Verilen Kurslar: Bilgisayar kullanımı kursu, İngilizce A1 ve A2 kursları, İngilizce 6.7. ve 8. sınıf kursları, Korece A1 ve A2 kursları, Bilgisayar destekli muhasebe(Netsis) kursu, işaret dili kursu, işaret dili tercümanlık kursu, 4.-5. ve 6.sınıflar için Geleceğin Programcıları kursu.

12 Yaş ve Üzeri İçin Enstrüman kursları: Bağlama 1.seviye, ney, gitar, keman, ud ve piyano kursu.

15 yaş ve üzeri için Halk Oyunları Kursları: Zeybek, Harmandalı, Kerimoğlu, Çökertme, Karşılama, Hora, Beylerbeyi, Arzu ile Kamber, Sülüman Ağa.

Kadınlara yönelik spor kursları:  Step, aerobik, pilates ve zumba kursu.

Haziran Ortasında Kurs Kayıtları Bitiyor

Manisa’daki yaz kurslarına başvurular, 17 Haziran’a kadar devam edecek. Kurslardan, 12 yaşından büyük herkes yararlanabilir.

Yaz kurslarına kayıt olmak isteyenler; nüfus cüzdanı fotokopisi, bir adet fotoğraf ve belediyeden alınacak olan sicil numarası ile kayıt başvurularını gerçekleştirebilirler.

Kurs Başvuru Merkezleri:

Adres: Mesir Mahallesi. 5109 Sokak. No:29. Laleli Pehlivanoğlu Arkası. MANİSA

Telefon: (236) 302 03 60

Manisa Belediyesi: www.manisa.bel.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*