30 Kasım 2022

Konya Büyükşehir Belediyesi 2016 Genç KOMEK Yaz Okulu Kursları

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, 2016 Genç KOMEK Yaz Okulu Kurslarına kayıtlar devam ediyor. Kurslara 8-16 yaşları arasındaki çocuklar ve gençler başvuruda bulunabiliyorlar.

17 Haziran 2016’ya kadar kurs kayıtlarının sürdüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na bağlı olan KOMEK’te yaz okulu ücretleri Selçuklu,Meram ve Karatay ilçeleri için tüm dönem 100 TL diğer ilçe merkezleri için tüm dönem 50 TL’dir.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Genç KOMEK bünyesinde Konya genelinde gerçekleştireceği Yaz Okulu ve KOMEK kayıtları devam ediyor.

Çok sayıda kurum ve kuruluşun katkısı ile şehrin tamamında geniş kapsamlı olarak yapılacak Genç KOMEK Yaz Okulu, 8-16 yaş grubu arası öğrencilere sanat, dinimiz-değerlerimiz, spor, doğa kampları, kariyer buluşmaları ve şehir turları ile dolu dolu bir yaz yaşatacak.

konya-büyükiehir-belediyesi-2016-genç-komek-yaz-spor-okulu-kursları-ne-zaman

Konya ve ilçelerinde 98 farklı noktada, 36 KOMEK merkezi, 34 okul, 12 spor salonu, 16 yüzme havuzunda yapılacak KOMEK Yaz Okulu kayıtları, gösterilen ilgi nedeniyle 17 Haziran 2016 Cuma akşamına kadar uzatıldı.

KOMEK Yaz Okulu’ndan şehit ve gazi çocukları, yetim ve öksüzler, Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Kart uygulamasından yararlanan ailelerin çocukları, Büyükşehir Belediyesi’nden eğitim yardımı alan öğrenciler, devlet koruması altında olan çocuklar ile kaymakamlıklardan ve muhtarlardan ihtiyaç durumunu gösterir belge alan ailelerin çocukları ücretsiz olarak yararlanıyor. Ayrıca, kayıt yaptıran 2. kardeş yüzde 50 indirimli, 3. ve üzeri kardeşler ise ücretsiz olarak KOMEK Yaz Okulu’na katılabiliyor.

Ayrıca; KOMEK Yaz kurslarına kayıtlar kesin kayıt için kurs merkezinde veli tarafından “veli izin dilekçesi” doldurulup imza altına alındıktan sonra geçerli olur.

Konya KOMEK 2016 Genç Yaz Okulu kurslarına katılmak ve kayıt yaptırmak isteyenler; BURAYA TIKLAYARAK online başvurularını yapabilirler.

Kayıtları 17 Haziran 2016 Cuma akşamına kadar; www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden alınacak Genç KOMEK Yaz Okulu’nda; kız öğrenciler ile erkek öğrenciler ayrı gruplar halinde eğitim alacak, isteğe göre sabah veya öğleden sonra grupları tercih edilebilecek. Her öğrenciye bir eğitim seti, her yaşa göre kaynak ve anı defterinin verileceği Genç KOMEK Yaz Okulu’nun kayıt ücretleri Selçuklu, Meram ve Karatay’da ikamet edenler için tüm dönem 100 lira, diğer ilçelere tüm dönem 50 lira.

KOMEK KAYITLARI DA UZATILDI

KOMEK’te yaz dönemi 16 yaş üzerine yönelik eğitimler Alaeddin, Dumlupınar, Araplar, Büyük Aymanas, Bosna Hersek, Ali Gav, Beyhekim kurs merkezleri, Sile Kent Atölyesi ile Ilgın ve Ereğli Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’nde (ASEM) yapılacak. Bu kurs merkezlerine kayıtlar da 17 Haziran akşamına kadar internet üzerinden alınacak.

KAYITLARINIZI MUTLAKA ONAYLATIN

Genç KOMEK Yaz Okulu ve KOMEK için www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adresleri üzerinden ön kayıt yaptıranların ders seçimi ve kayıt onayı için mutlaka ilgili kurs merkezine başvurması gerekiyor.

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*