30 Kasım 2022

Karabük Safranbolu Aşçı Yamağı (Çırağı) Kursu ve Deri Eşya İmalcileri Kursu

Karabük İŞKUR Hizmet Merkezi, Safranbolu ilçesinde, 2016 Aralık ayında, Aşçı Yamağı (Çırağı) Meslek Kursu ve Diğer Deri Eşya İmalcileri Kursu düzenliyor.

Kursa son başvuru tarihi: 12 Aralık 2016

Kurs Tarihi: 12 Aralık 2016

Safranbolu İŞKUR Meslek Kurslarına Başvuru için;

Aşçı Çırağı Kursu Başvurusu: Safranbolu HEM Müdürlüğü işbirliğinde “Aşçı Çırağı” kursu düzenlenecektir. İsteklilerin 07/12/2016 tarihine kadar sistem üzerinden kursa başvuru yapmaları ve 08/12/2016 (Perşembe) tarihinde saat 10:00’da Safranbolu HEM Müdürlüğü’nde yapılacak seçmelere katılması gerekmektedir.

Diğer Deri Eşya İmalcileri Kurs Başvurusu: Safranbolu HEM Müdürlüğü işbirliğinde “Davul Derisinden Aksesuar Yapma” kursu düzenlenecektir. İsteklilerin 07/12/2016 tarihine kadar sistem üzerinden kursa başvuru yapmaları ve 08/12/2016 (Perşembe) tarihinde saat 10:00’da Safranbolu HEM Müdürlüğü’nde yapılacak seçmelere katılması gerekmektedir.

Başvurunuzu tamamlandıktan sonra mülakat tarihi-saati-adresi konularında sms ve/veya e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Kurslara başvuru koşulları:

  • 18 – 45 yaşları arasında en az okur-yazar olmak.
  • İŞKUR’da işsizlik kaydınızın bulunması veya başvurudan önce kaydınızı yaptırmak.

İŞKUR MESLEK KURSLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER ve ŞARTLAR:

– Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
– Bu kurs için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
– Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız kursa katılamazsınız.
– Kursa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa kurs süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, kursla ilişiğiniz kesilir.
– Durumları kursu takibe elverişli olmadığı için ilişiği kesilenler, devam ederken kursun iptal edilmesinden dolayı mezun olamayanlar ile hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engelleyebilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs veya programdan yararlandırılmaz.
– Devam ettiğiniz her bir kurs günü için 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
– İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez. (Hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve kursa katıldığınız her gün için 20,00 TL’yi almaya devam edersiniz.)
– Kursa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.
– Doğru mesleği seçtiğinizden emin olunuz! Kursa katılmanız halinde; aynı meslekte hiçbir zaman, farklı meslekte ise 6 ay geçmeden hiçbir şekilde başka bir kursa katılamazsınız.
– Kurslardan mezun olan kişiler aynı meslekte olmak kaydıyla İşbaşı Eğitim Programlarına devam edebilirler. Bu durumda, Kurs ve İşbaşı Eğitim (staj) Programlarının toplam süresi fiili olarak yüz altmış günü geçemez.
– İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
– Program süresi boyunca “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz ile bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
– Kurs sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde MYK belgesi veya MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.

Karabük İŞKUR Hizmet Merkezi

Adres: Hürriyet Mahallesi. İnönü Caddesi. No:53. Kat:2-3. KARABÜK

Telefon: (0 370) 412 38 29

E-Posta: karabuk@iskur.gov.tr

Web: iskur.gov.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*