25 Kasım 2022

İzmir Karabağlar Belediyesi 2016 Kış Kurslarına Kayıtlar Başladı

İzmir Karabağlar Belediyesi 2016 MEB sertifikalı meslek eğitim kursları

İzmir Karabağlar Belediyesi‘nin düzenleyeceği 2016 kış dönemi meslek eğitim kurslarına kayıtlar başladı. Gençlere ve kadın kursiyerlere yönelik olarak düzenlenen kursları tamamlayanlara MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı sertifika verilecek.

Karabağlar Belediyesi‘nin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yeni hobiler kazandırmak, meslek edindirmek amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek olan kurslar ilçede yaşayan vatandaşların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra özellikle kadınlara ve gençlere yönelik onların iş bulmalarında yardımcı rol oynayacak.

Karabağlar Belediyesi 2016 yılı Kış döneminde açılacak meslek eğitim kursları neler?

Bu yıl düzenlenen kurslar arasında; “meslek kursları“nın yanı sıra hobi ile bilişim eğitim kursları da bulunuyor. Bu kapsamda “hobi kursları“nın içerisinde, el sanatları, iğne oyası, dikiş, nakış ve giyim kursları var. Bilişim ve eğitim kursları içerisinde ise, temel bilgisayar, ofis programları kullanımı, okuma yazma, İngilizce kursları ile işaret dili eğitimi bulunuyor. Aynı zamanda aşçı yardımcısı ve pasta yardımcısı eğitimleri de yine kurs kapsamında eğitmenler tarafından kursiyerlere verilecek. Yetkililer ayrıca kadınlara yönelik (KİHEP) Kadının İnsan Hakları Eğitimi, (KİSEP) Kadın Sağlığı Eğitimi ve çeşitli seminerlerin her yıl olduğu gibi bu yılda devam edeceğini ifade ettiler.

Karabağlar Belediyesi Kurslarına Nasıl ve Nereden Kayıt yaptırılabilir?

Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler, Esendere, Eskiizmir, Özgür Mahallesi, Limontepe, Aşık Veysel, Aydın Mahallesi, Cennetçeşme ve Gediz Kurs Merkezleri düzenlenecek kurslara kayıt yaptırıp, ya da 414 79 50 ve 414 81 16 numaralı telefonlardan bilgi alabilecek.

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*