30 Kasım 2022

İstanbul Silivri Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi – 29 MAYIS 2017

İSTANBUL KOSGEB VE BÜYÜKÇEKMECE İŞKUR SİLİVRİ ÜCRETSİZ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU

KOSGEB ve İstanbul Büyükçekmece İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle, 29 Mayıs 2017 tarihinde, “Silivri” ilçesindeki girişimci adaylarına yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecektir. Kursu başarıyla tamamlayanlar KOSGEB’in 50.000 TL.ye varan girişimcilik hibesine ve 100.000 TL.ye kadar olan girişimcilik kredilerine başvurma hakkı kazanıyorlar.

KOSGEB’in Girişimcilik Hibe, Kredi ve Destekleri ile ilgili detaylı bilgi için BURAYA TIKLAYINIZ

Toplamda 10 gün-70 saat sürecek girişimcilik kursuna; 29 Mayıs 2017’ye kadar başvurulması gerekiyor.

Eğitim tarihi: 29 Mayıs 2017

kosgeb-ücretsiz-uygulamalı-girişimcilik-eğitimi-kursu-2015-2016Silivri Girişimcilik Eğitimi Başvurusu için;

HİZMET MERKEZİMİZ İLE SİLİVRİ BİRLEŞİK ESNAF VE SANATKARLAR ODASI ARASINDA 25 KİŞİLİK 4.GRUP GİRİŞİMCİLİK “İŞLETMECİ” EĞİTİMLERİ VERİLECEKTİR.SEÇİM YERİ-TARİH:25/05/2017 SAAT:10:00’DA PİRİ MEHMET PAŞA MH. ÇİÇEK ÇIKMAZI SK. NO:13 SİLİVRİ-İSTANBUL ADRESİNDE YAPILACAKTIR.MÜLAKAT AŞAMASINDAN SONRA ASİL KATILIMCI OLARAK SEÇİLEN KİŞİLER EĞİTİMİN BAŞLAYACAĞI GÜN OLAN 29/05/2017 TARİHİNDE KİMLİK FOTOKOPİSİ, SGK’DAN VEYA E-DEVLET ŞİFRESİ İLE TESCİL VE HİZMET DÖKÜMÜ BELGELERİNİ GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

Girişimcilik kursu başvuru koşulları:

  • 19-65 yaşları arasında en az ilköğretim okulu mezunu  olmak
  • İŞKUR’da işsizlik kaydınızın bulunması veya başvurudan önce kaydınızı yaptırmak.

İŞKUR-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARI

– Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
– Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
– Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz ve sağlık raporunuz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve rapor kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
– Programa devam ettiğiniz her bir gün için 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
– Programa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.
Programa doğru zamanda katıldığınızdan emin olunuz! Girişimcilik Eğitim Programlarında aynı modüle sadece bir kez katılabilirsiniz.
– Daha önce İŞKUR’un herhangi bir kurs/programından yararlanmış iseniz Girişimcilik Programına katılmanız için 6 ay beklemeniz gerekir.
– Girişimcilik Eğitim Programına katıldıktan sonra 6 ay geçmeden İŞKUR’un düzenlediği diğer kurs ve programlara katılamazsınız.
– İşsizlik Sigortasından yararlanmakta iken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
– Program süresi boyunca eğitim maliyetleriniz ile “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz ile bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
– Program bitiminde başarılı olan katılımcılara Katılım Belgesi verilir. Bu belge, KOSGEB desteklerine başvuruda kullanılacak bir belge niteliğindedir.

Büyükçekmece İŞKUR Hizmet Merkezi

Adres: Fatih Mahallesi. Kalyon Sokak. No:5. Büyükçekmece – İSTANBUL

Telefon: (0 212) 883 80 47 –  883 80 45 – 883 80 44

E-Posta: buyukcekmece@iskur.gov.tr

Web: iskur.gov.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*