30 Kasım 2022

İstanbul Kartal Belediyesi Kadınlara Girişimcilik Destek Birimi Eğitimleri

İstanbul Kartal Belediyesi önderliğinde, Kartal’da girişimci kadınlar, hayallerindeki işi kurmak için Girişimcilik Destek Birimleri Projesi‘nden yararlanmaya devam ediyor. Projenin birinci adımını oluşturan girişimcilik eğitimleri devam ederken bir yandan da projenin ikinci adımı olan ‘Uzman Buluşturmaları’ ile kadınlara, mevcut beceri ve üretimlerini, piyasada talep edilebilir ve satılabilir hale nasıl getirebilecekleri konularında eğitim veriliyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından yürütülen ‘Dar Gelirli Kadınlar İçin Girişimcilik Destek Birimleri Projesi’, Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kartal Kadın Kooperatifi işbirliği ile girişimci kadınlarla buluşmaya devam ediyor. Proje kapsamında Aralık 2015’ten bu yana 102 kadına girişimcilik eğitimi verilirken 154 kadın da ‘Uzman Buluşturmaları’ndan faydalandı.

Girişimcilik Destek Birimi Nisan ayı programını öğrenmek ve eğitimlere kayıt yaptırmak için iletişim bilgileri:

Adres: Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi. Kartal Kadın Kooperatifi Ofisi. Kat: 4. Kartal – İSTANBUL

Telefon: 0 216 280 64 05

Girişimcilik Destek Biriminden siz nasıl yararlanabilirsiniz?

1. Girişimcilik, Finansal Okuryazarlık , Ürün Geliştirme, Pazarlama eğitimlerine katılabilirsiniz
2. Kadın Ürünleri Pazarı’nda el emeği ürünlerinizi sergileyebilirsiniz.
3. Ürün geliştirme/ Tasarım ve Pazarlama Atölyelerine katılabilirsiniz.
4. Bilgilendirme toplantılarına katılarak; bölgenizdeki kadınlara sunulan girişimcilik destekleri neler, hangi kurum ne tür hizmetler veriyor, yereldeki iş fırsatları hakkında bilgilenebilirsiniz, özel sektör temsilcileri ve örnek kadın girişimcilerle buluşarak deneyimlerinden yararlanabilirsiniz
5. Birebir Danışmanlık (Mentor Toplantıları): İhtiyacınız doğrultusunda, satış, pazarlama, e-ticaret, internet üzerinden satış, işyeri açmanın yasal prosedürleri, kayıtlılık, muhasebe, fiyatlandırma, maliyet hesaplama gibi birçok konuda ilgili kurumların uzmanlarından birebir danışmanlık alabilirsiniz.

Kartal Belediyesi Web: www.kartal.bel.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*