27 Kasım 2022

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESMEK’ten Kadınlara Yazı Mutfağı Atölyesi

Eskişehir ESMEK Sanat ve Meslek Eğitimleri Kursları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi, Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) işbirliğiyle Eskişehirli kadınlara yönelik olarak, ‘Yazı Mutfağı Atölyesi’ çalışmaları başlatıyor. Kadınlar ESMEK mutfağında salata ve aperatifler hazırlarken duygularını da yazar Nilay Yılmaz’ın eğitiminde kağıda dökecekler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi, kadınlara yönelik olarak ESMEK ile birlikte farklı bir mutfak atölyesi gerçekleştirecek. Kadınlar mutfakta hem yemek hazırlayacak, hem de yazar Nilay Yılmaz’ın verdiği eğitimler doğrultusunda duygularını yazacaklar.

ESMEK’in Sultandere Eğitim Merkezi mutfağında gerçekleştirilecek atölye çalışmaları; 6 Aralık 2016-3 Ocak 2017 tarihlerinde Salı günleri yapılacak.

Yazı Mutfağı Atölyesi’ndeki eğitimleri yazar Nilay Yılmaz verecek. Beş hafta sürecek olan kurs, Salı günleri saat 10.00 ile 13.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Kadınlar mutfak stüdyoda salatalar ve aperatifleri hazırladıktan sonra, yemeklere bakış açıları ve hazırlarken yaşadıkları duyguları kağıda aktararak, yazarlığa adımlarını atmış olacaklar. Kursiyerler yazar Nilay Yılmaz’ın kontrolünde ve verdiği bilgiler ışığında yazılarını tamamlayacaklar.

Kursa katılmak isteyenler; kontenjanı sınırlı olan Yazı Mutfağı Atölyesi’ne Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi’nin (0222) 211 55 00-1399 nolu telefonundan başvurabilirler.

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*