30 Kasım 2022

Bursa İnegöl THK Yamaç Paraşütü Kursu

Bursa THK-Türk Hava Kurumu şubesi ücretsiz Yamaç Paraşütü kursu

Bursa THKTürk Hava Kurumu şubesi, İnegöl Belediyesi işbirliğiyle, İnegöl ilçesinde ücretsiz Yamaç Paraşütü kursu açılacaktır.

İnegöl Belediyesi, Doğa Sporlarını ön plan çıkarmak ve İnegöl’ü bu alanda söz sahibi bir konuma getirmek amacıyla, Doğa Sporları ve Turizm Merkezi(DOSTUM) Projesi kapsamında hayata geçireceği yamaç paraşütü kursu için kayıt almaya başlıyor.

Eğitim hem teorik hem de uygulamalı olarak gerçekleştirilecek kurs bitiminde başarılı olanlara sertifika verilecektir.

Kurs kontenjanı: 28 kişidir.

Kursun başlangıç tarihi : 28 Mart 2016.

Son başvuru tarihi: 25 Mart 2016

Yamaç paraşütü kurs başvurularının; İnegöl Belediyesi Kent Müzesi’ne şahsen yapılması gerekmektedir. Ön başvuruda özellikle 16 yaşından gün almış olmak ve 100 kg ağırlığını geçmemiş olmak öncelik arz etmektedir

Kursa Kayıt İçin gerekli belgeler

Ön kayıt başvurularından sonra kursa katılmak isteyen kişiler mülakata çağrılacak.

Mülakat sonucunda kursa katılmayı hak kazananlardan şu belgeler istenecektir: Uçulabilirlik Heyet Raporu, Adli Sicil Kaydı, 6 Fotoğraf, Öğrenim Belgesi, Uçuş Sigortası, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Kan Grubu Belgesi.

Yamaç paraşütü kursu; Türk Hava Kurumu eğitmenleri eşliğinde 28 Mart’ta başlayacak olup, 8 Nisan’a kadar devam edecektir. İlk aşamada sınıf ortamında projeksiyon eşliğinde eğitmenler tarafından 24 saatlik teorik dersler verilecek. Yamaç paraşütüne ilk adımı bu şekilde atan kursiyerler daha sonra hava şartlarına göre belirlenecek uygun yerlerde 10 saat sürecek yer eğitim çalışması yapacaklardır.

Üçüncü aşama olan alçak tepe uçuşu ile kursiyerler 15 sorti yaparak havada ilk deneyimlerini yaşayacaklar. Son aşamada yamaç paraşütçüler orta ve yüksek tepe uçuşlarında 5 sorti yaparak bu başlangıç eğitimlerini tamamlayacaklardır.Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerlere THK Yamaç Paraşütü Sertifikası ve FAI (Uluslararası Havacılık Fedarasyonu) IPPI P2 (Uluslar Arası Pilot Seviye Kartı) almaya hak kazacaklardır.

Kursa ön kayıt başvuruları için; 0224 713 18 70 no’lu telefondan ve THK İnegöl Sportif Havacılık Kulübü’nün 0 532 711 73 99 numaralı telefonundan kurs ile ilgili detaylı bilgi de alınabilir.

İnegöl Belediyesi

Adres: Sinanbey Mahallesi. Nuri Doğrul Caddesi. İnegöl- BURSA

Telefon: (0224) 715 10 10

Web: www.inegol.bel.tr

1 Kurs Yorumu Var: Bursa İnegöl THK Yamaç Paraşütü Kursu

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*