30 Kasım 2022

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSMEK Kursları 2018-2019 Kayıtları Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, BUSMEK Meslek Eğitim Kursları, 2018-2019 yılı yeni dönem kurs kayıtlarına başvurular başladı.

Bursa BUSMEK kurslarında heyecanla beklenen yeni eğitim dönemi kayıtları başladı. BUSMEK Kursları, 2018-2019 eğitim döneminde 415 grupta 250 branşla nitelikli eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Kurslara, internet sitesinden online ön kayıt yapılabileceği gibi aynı zamanda BUSMEK kurs merkezlerinden de kayıt yaptırılabilir. Ayrıca IOS ve Android tabanlı cep telefonlarından “BUSMEK” uygulamasını indirerek ön kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

KURSLARA BAŞVURU YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK KONULAR:

Bir eğitim dönemi içerisinde en fazla 3 kursa gitme şansınız bulunmaktadır. Fakat, yalnız iki branşa aynı anda gidebilirsiniz. İki branştan biri bittiği takdirde üçüncüye başvurabilirsiniz. Ayrıca 2. ve 3. başvurular BUSMEK Merinos Yönetim Merkezi Öğrenci İşleri personeli ya da kaydolmak istediğiniz branşın bulunduğu kurs merkezi tarafından yapılmaktadır.

Üçüncü Başvurunuzu; başvuru yaptığınız kursun, bitiş tarihinden sonra başlayacak olan kursa yapabilirsiniz. (Örneğin; “İngilizce A1” kursuna başlayan bir kursiyer, devam eden kursunun bitiş tarihinden sonra başlayacak olan başka bir kursa da başvuru yapabilir.) Başvuru yaparken dersin başlangıç bitiş tarihine dikkat ediniz. Her başvurunuzu kursların başlangıç ve bitiş tarihleri çakışmayacak şekilde yapmalısınız.

Kurslara kayıt sırasında, tercih yaparken yaş ve cinsiyet durumunuza göre sistem otomatik olarak sizi yönlendirecektir.

Başvuru sıralamanız uygun olduğunda branş öğretmeni ile başvurunuzla ilgili ön görüşme için cep telefonunuza SMS gönderilecektir. SMS gönderildiği halde mesajda yer alan ön görüşme tarih ve saatinde ön görüşmeye katılmadığınızda kaydınız iptal edilecektir.

BUSMEK KURSLARINDA YENİ DÖNEM BAŞLANGICI: 1 EKİM 2018

Kurs idarecileri eğitim hazırlıklarını tamamlayarak alanında uzman usta öğreticilerimiz ile birlikte kurslar, 2018 Ekim ayının başında faaliyete geçecektir. BUSMEK eğitimleri ve yeni açılacak olan kurslarhakkında bilgi edinmek isteyenler BUSMEK resmi web sitesinden bilgi sahibi olabileceklerdir.

Herkesin kendisine uygun bir branş bulabileceği BUSMEK’te eğitimlerin grup ve saatleri;

Hafta içi Sabah 09:00 – 12:00

Hafta içi Öğlen 13:00 – 16:00

Hafta içi Akşam 18:00 – 21:00

Hafta sonu Sabah 09:00 – 12:00

Hafta sonu Öğlen 13:00 – 16:00

Hafta içi tam gün 09:00 – 16:00

BUSMEK KURSLARINA KESİN KAYITLAR NE ZAMAN ve NASIL?

Grupları oluşan branşlarda 24 Eylül 2018’den itibaren kesin kayıt listeleri oluşturulacaktır. KurslaraONLİNE BAŞVURU yaptıran kursiyerleri, sistem otomatik olarak sıralar. Sırası gelen kursiyere mesaj gönderilerek kurs merkezlerine ön görüşme için çağırılır. Telefonunuza gelen kısa mesajın ardından kimlik fotokopinizle birlikte kayıt yaptırdığınız kurs merkezine gelip kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

KAYITLARDAKİ İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLER

Kayıt olduğunuz kurslarda, branş veya grupları iptal etmek ya da bilgileri değiştirmek için Merinos Yönetim Merkezi’ne veya kayıtlı olduğunuz kurs merkezine şahsen gelip düzeltme yapmanız gereklidir.

Telefon veya e-posta yoluyla kesinlikle ön kayıt, düzeltme ve silme işlemleri yapılmamaktadır. Ayrıca ikinci ve üçüncü şahıslar adına ön kayıt ve silme gibi işlemler yaptıramazsınız. Kurs merkezleri ve yönetim merkezi üzerinden yapılacak bütün işlemler şahsen yapılmalıdır.

İstihdama yönelik mesleki teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilişim teknolojileri, yabancı dil, kişisel gelişim gibi birçok farklı alanda eğitimler veren BUSMEK 1 Ekim 2018’de kapısını kursiyerlere açacak.

Kontenjanı dolan bazı branşlarda (kurs bitiş tarihine göre) yeni gruplar açılacaktır. Yeni kayıtlardan haberdar olmak için duyuruları takip edebilirsiniz.

BUSMEK KURSLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

BUSMEK Kurs merkezlerine kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adaylarımız busmek.bursa.bel.tr adresindeki “Online Başvuru” kısmına tıklayarak başvuru yapabilirler. Ya da IOS ve Android tabanlı mobil uygulamamızı cep telefonlarına indirebilir ve uygulama içerisinde yer alan “Online Başvuru” bölümünden ön kayıtlarını yapabilirler.

BUSMEK Kurslarına Ön kayıt için; kursiyer TC KİMLİK NUMARASINI girerek, ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca Merinos Yönetim Merkezinden veya 0(224) 254 30 30 numaralı telefon ile eğitimler ve başvurular hakkında bilgi alınabilir.

BUSMEK: busmek.bursa.bel.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*