26 Kasım 2022

Balıkesir Edremit HEM Amatör Denizcilik Sınavlarına Hazırlık Kursu

Balıkesir Edremit Halk Eğitim Merkezi Amatör Denizcilik Belgesi ve Denizciler İçin Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü Sınavlarına Hazırlık Kursları

Balıkesir Edremit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, Ocak ayı sonunda Amatör Denizcilik Belgesi ve Denizciler İçin Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü Sınavlarına Hazırlık Kursları açılacaktır.

Edremit Halk Eğitim Merkezi tarafından, Amatör Denizcilik Belgesi (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü (KMT) Sınavlarına Hazırlık Kursları açılarak, ilgili kursiyerler sınavlara hazırlanacak. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen kursların ikincisi için gereken hazırlıklar tamamlanmıştır.

edremit-amatör-denizcilik-kursuUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından denizcilik alanında verilen hizmetlerden olan Amatör Denizci Belgesi (ADB) ve Denizciler İçin Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü (KMT) sınavlarına hazırlık kurslarının yanında, sınav merkezi olarak da Edremitlilere önemli bir hizmeti sunmuş olacak Eğitimler ve Sınavlar,  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilecektir.

Kurslar; Hafta içi 18:00-21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olup, bilgisayar başında online gerçekleştirilecek eğitimler ise Cumartesi Pazar günleri 10:00-13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kurslara Son Başvuru Tarihi: 22 Ocak 2016 Cuma günü saat 17:00’dir.

Kurslar, 35 kişilik sınıflar halinde açılacak olup başarmak için devam etme şartı vardır. Bu konuda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı birimleriyle tam bir mutabakat sağlanmıştır. Kurslardan sonra belgelerini eksiksiz olarak tamamlayanların online olarak yapılacak sınavları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinin katılımıyla Edremit Halk Eğitim Merkezi‘nde gerçekleştirilecektir.

İstenen evrakları tamamlayarak sisteme yükleme işlemini gerçekleştiren ibraz ederek bu sınavlara başvuru hakkı elde eden ve başarılı olanlar, Amatör Denizci ve Kısa Mesafe telsiz Operatörlüğü Belgelerini almaya hak kazanmış olacaklardır.

Amatör Denizci Belgesi (ADB) Nedir?: Boyu 24 Metreye kadar olan tekneleri amatör maksatlarla ulusal veya uluslararası sularda kullanma ehliyetini sağlayan bir belge,

Kısa Mesafe Telsiz (KMT) Belgesi Nedir?: Hem amatör denizciler hem de gemi adamları tarafından kullanılan ve teknenizde bir VHF telsiz cihazınız var ise bunu kullanabilmeniz için Kısa Mesafe Telsiz Belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Kurslarla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için; Edremit Halk Eğitimi Merkezi’ne şahsen başvurulabilir.

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü

Adres: Kapıcıbaşı Mahallesi. Kapıcıbaşı Caddesi. Şehit Halit Serdar Sokak. No:2. Edremit – BALIKESİR

Telefon: 0 266 373 12 19

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*