28 Kasım 2022

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz AKBEM Kursları Devam Ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi AKBEM kursları, her yıl binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim veriyor. AKBEM kurslarına katılan öğrenciler, piyanodan matematiğe, satrançtan, İngilizceye, pek çok alanda hem kişisel hem de zihinsel gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü‘ne bağlı Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezleri’ne (AKBEM) katılan 8-14 yaş arası öğrenciler ücretsiz kurslarla boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiriyor.

Antalya’da 13 merkezde 23 branşta nitelikli eğitim olanağı sağlayan ücretsiz AKBEM kursları ile öğrenciler, piyanodan, matematiğe, İngilizceden, satranca, halk oyunlarından, fen bilgisine kadar birçok alanda eğitim alıyor. Öğrenciler, hem sosyal ve sanatsal faaliyetlerle boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de kişisel ve zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlıyor.

AKBEM öğrencileri uzman eğitmenler eşliğinde sınavlara hazırlanma şansı da buluyor.

GELECEĞİN MÜZİSYENLERİ YETİŞİYOR

AKBEM’in piyano ve satranç kursları en çok ilgi gören branşlar arasında yer alıyor. Milli Egemenlik Kurs Merkezi’nde verilen kurslarda öğrenciler, müzik ve zihinlerini geliştirme fırsatı yakalıyor. 50 öğrencinin katıldığı piyano derslerine özellikle hafta sonu katılım çok yüksek oluyor. 8 ay süren piyano eğitimine parmak gelişimi ile başlayan öğrenciler nota eğitimi, nota okuma, piyano çalma tekniklerinin kavranması ve klasik eserleri çalma ile devam ediyor.

SATRANÇ İLE BEYİN CİMNASTİĞİ

AKBEM’de öğrencilerin akademik ve sosyo-kültürel gelişimlerine katkı sağlayan bir diğer kurs da satranç. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği satranç kursunda uluslararası kriterlere göre hazırlanmış ders içerikleri ile öğrencilere stratejik düşünme, plan kurma, karar alma, zamanı etkin kullanma gibi beceriler kazandırılıyor. Öğretmen Hatice Tutkaç, satrancın ilköğretim çağındaki öğrenciler için çok önemli bir zihin sporu olduğunu belirterek, “Çocuklarımız basit aşamaları geçerek iki üç ay içerisinde birbirleriyle oynayabilecek seviyeye ulaşmasının ardından Nisan ayında düzenlenecek satranç turnuvasına katılarak kendilerini sınama şansı bulacak” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi AKBEM Koordinatörü Hatice Özcan ise, 10 bin öğrencinin kurs aldığı büyük bir eğitim ailesi olduklarını belirterek, şunları söyledi: “AKBEM’e olan bu ilgiyi öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın başarısı olarak görüyorum. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz çok memnunlar. Özellikle sosyal alanlarda ve okula destek olarak verdiğimiz derslerde oldukça faydalı olduğunu söylüyorlar. Öğrencilerimiz okuldan artan zamanlarını kurslarımızda daha faydalı aktivitelerle değerlendirme şansına sahip oluyorlar.”

Antalya Belediyesi: www.antalya.bel.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*