30 Kasım 2022

Ankara Yenimahalle Belediyesi 2016-2017 YENİMEK Kurslarına Kayıtlar Başladı

Ankara Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları’nda (YENİMEK) yeni dönem kayıtları başlıyor.

YENİMEK İçin Kayıtlar Başlıyor

Başladığı günden bu yana 100 bine yakın vatandaşın faydalandığı YENİMEK kursları, yeni eklenen branşlarla büyümeye devam ediyor. Kursiyerleri meslek sahibi yapan kurslara kayıtlar için başlangıç tarihi, 15 Ağustos 2016 olarak belirlendi.

Yeni branşlarla eğitim tam gaz

Yenimahallelilere iş bulma ve el emeklerini kazanca çevirme fırsatı veren YENİMEK Meslek Edindirme ve Hobi Kursları, her yıl bünyesine yeni branşlar ekliyor.

El sanatları, kuyumculuk teknolojisi, sanat – tasarım, bilişim teknolojileri, dil eğitimi, kişisel gelişim ve eğitim, grafik-fotoğraf, aile-tüketici bilimler, spor, okuma yazma, müzik-gösteri sanatları, seramik-cam teknolojisi, çocuk gelişimi ve eğitimi, hasta-yaşlı hizmetleri, giyim-üretim teknolojisi, güzellik-saç bakım hizmetleri, muhasebe-finansman, bahçecilik ve yiyecek-içecek hizmetleri ana başlıklarında 100’e yakın branşa bu yıl bir de pilot branş ekleniyor.

“Quilling” yani kağıt katlama sanatı, da 2 ayrı kurs merkezinde Yenimahallelilere kapılarını açacak. El becerisi olan kişilerin kendilerini en iyi şekilde ifade ettikleri sanatlar arasında yer alan kağıt katlama sanatı ile Yenimahalleliler, hayal güçlerine göre ellerine geçen kağıtları çeşitli figürlere dönüştürecekler.

Kurslara Kayıt için Son Başvuru tarihi: 9 Eylül 2016

15 Ağustos 2016 Pazartesi günü başlayacak olan kayıtlar, 9 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek. Yenimahalle’nin dört bir yanında bulunan 13 ayrı kurs merkezinde, 96 branşta uzman hocalar gözetiminde eğitim almak isteyen Ankara Yenimahlle’de oturan vatandaşlar, kurs merkezlerinden kayıt işlemlerini yaptırabilecek.

Yenimahalle Belediyesi: www.yenimahalle.bel.tr

1 Kurs Yorumu Var: Ankara Yenimahalle Belediyesi 2016-2017 YENİMEK Kurslarına Kayıtlar Başladı

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*