30 Kasım 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bahçıvanlık Kursu Kayıtları Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nin her yıl düzenlediği ücetsiz “Bahçıvanlık Kursu” kayıtları, 4 Nisan 2016 Pazartesi günü başlıyor.  Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesindeki uzman personel tarafından verilen eğitimlerle,bu yıl da yeni bahçıvanlar yetişecek. Kursa sadece, ilk başvuru yapan 400 kişi katılabilecek, bu yüzden kayıt için acele edilmesi tavsiye ediliyor.

Ücretsiz olan bahçıvanlık kurslarına başvurular; 4 Nisan Pazartesi günü başlayıp, 8 Nisan Cuma günü sona erecek. Kayıtlarda ise başvuran ilk 400 kişiye öncelik verilecek, kurs bitiminde de kursiyerler “Bahçıvanlık Kursu Katılım Sertifikası” alacak.

10 iş günü olarak 3 dönem halinde düzenlenecek bahçıvanlık kurslarında; ilk 5 gün teorik ve teknik bilgiler verilirken, son 5 gün de Büyükşehir Belediyesi’ne ait merkez seralar, Söğütözü Fidanlığı ile Başkent’in prestijli parklarında pratik yapılacak.

Kamu kurum ve kuruluşları ile halka açık olan kursların ilk dönemi 18 Nisan 2016’da başlayıp 29 Nisan 2016’ya kadar sürecek. İkinci dönem 2 -13 Mayıs 2016, üçüncü dönem de 16 – 27 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

Kayıt yaptırmak isteyenlerin, 2 vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı‘nın,”Yahya Kemal Caddesi, Tarsus Sokak No: 32 – Yenimahalle” adresine bizzat başvurmaları gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi: www.ankara.bel.tr

İlk Kurs Yorumunu Siz Yazın

Bu Kurs / Kurslarla İlgili Sorularınızı veya Yorumunuzu Aşağıdaki Forma Yazarak Paylaşabilirsiniz.

E-Posta adresiniz gizli kalır, yayınlanmaz.


*